Swetry kaszmirowe

Butik EM cashmere w Warszawie posiada w ofercie swetry kaszmirowe takich marek, jak ALLUDE, rundholz i annette görtz. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą, a poniżej przedstawiamy garść faktów dotyczących swetrów.

Czym są swetry

Sweter to rodzaj ciepłej bluzy z dzianiny. Najczęściej wykonuje się go z wełny. Klasyczne swetry są wkładane przez głowę. Mogą być także zapinane - częściowo lub w całości - na guziki lub zamki błyskawiczne. Czasami posiadają też golf albo dekolt (wcięty lub zaokrąglony) i kieszenie. Sweter kaszmirowy jest najbardziej ekskluzywną wersją swetra.

Butik EM cashmere, Warszawa

Historia swetrów

Początkowo swetry były odzieżą roboczą i męską. Używali ich np. rybacy z irlandzkiej wysp Aran. W XX w. stały się modne jako element stroju narciarskiego. Charakterystyczne wzory takich swetrów wywodzą się z Norwegii. Do mody kobiecej swetry wprowadziła m.in. Coco Chanel.

Swetry kaszmirowe, dostępne w ofercie butiku EM cashmere, można obejrzeć zestawione z innymi elementami ubioru w dziale „Nasze stylizacje”.

Butik EM cashmere, Warszawa

Rodzaje swetrów

Istnieją różne odmiany swetrów. Przykładowo - pulower jest lżejszy niż klasyczny sweter. Kardigan nie posiada kołnierza, zapinany jest od przodu na zamek lub guziki, często duże i ozdobne, zwłaszcza w damskim kardiganie. Jumper ma charakter bardziej sportowy. Swetry mogą mieć też zróżnicowaną długość, zbliżającą się nawet do tuniki.

Swetry kaszmirowe, jak sam nazwa wskazuje, wykonuje się z kaszmiru. Jest to rodzaj miękkiej wełny pozyskiwanej z runa kóz kaszmirskich. Dzianina z tej wełny należy do najbardziej luksusowych. Sweter kaszmirowy jest więc kwintesencją dobrego stylu, delikatności i ekskluzywności.

Butik EM cashmere, Warszawa